Aby pomoc ta była jak najbardziej efektywna, skierowaliśmy do Ministerstwa Zdrowia list, w którym deklarujemy nasze wsparcie i gotowość do współpracy. Podejmujemy te działania mając nadzieję, że nasz wspólny głos ułatwi dialog w obliczu wyzwań jakie przed nami stoją.
Wszyscy mamy świadomość, że w tych tragicznych okolicznościach liczba mieszkańców Ukrainy szukających schronienia w Polsce będzie systematycznie rosnąć. Dlatego naszym priorytetem jest zapewnienie dostępu do leków wszystkim potrzebującym pacjentom zarówno teraz jak i później, gdy opieki medycznej będą wymagały kolejne miliony osób. Obecnie nie ma problemów z dostępem do leków, ale monitorujemy sytuację i jesteśmy w kontakcie z odpowiednimi instytucjami w tej sprawie.
Ponieważ przemysł farmaceutyczny jest silnie uregulowany mamy nadzieję, że zapowiedziana przez rząd specustawa wprowadzi zmiany, które zlikwidują bariery i ułatwią procedury niezbędne do działania dla naszej branży w obecnych okolicznościach. Jesteśmy otwarci na dialog, aby móc skutecznie i efektywnie radzić sobie z tym kryzysem.
Jako branża, dla której nadrzędnym celem jest ratowanie i poprawa jakości życia pacjentów, na tym obecnie koncentrujemy nasze wysiłki, nie zapominając o innych formach pomocy, w które angażujemy się także indywidualnie.
Myślami jesteśmy ze wszystkimi osobami dotkniętymi wojną.